Úvodní strana

Hlavní navigační menu

Úvodní strana
STŘEDNÍ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

AKCE STŘEDNÍ ŠKOLY

Hlavní navigační menu

MISTROVSKÁ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

KONTAKTNÍ INFORMACE

Hlavní navigační menu

ODKAZYStřední školy

TOPlist


QR


Otázky a odpovědi

Q: Je součástí výuky nějaká "praxe" studentů?
A: Ano, studenti od prvního ročníku plní individuální část předmětu Návrhová a realizační tvorba (NRT) na pracovištích mimo školní budovu. Studenti ŠVP Branding design individuální tvorbu absolvují v DTP - grafických studiích, tiskárnách a reklamních nebo komunikačních ageturách. Studenti ŠVP Floristický design individuální tvorbu absolvují v obchodech - květinkách nebo při školních akcích, které se konají mimo dobu školní výuky.

Q: Jsou obě budovy školy v dostupnosti MHD?
A: Ano, výuka v budově v Ruseku je načasována přímo v návaznosti na příjezdy a odjezdy MHD (linka č. 13). Nejbližší zastávka u budovy v Jiráskových sadech je Adalbertinum či Zimní stadion.

Q: Je možné ubytovat studenta na internátu?
A: Ano, ubytovací kapacity internátů v HK jsou každoročně dostačující. Střední školy vizuální tvorby spolupracuje se dvěma subjekty. Přihlášky student dostane ve škole. Kvalita bydlení je na vysoké úrovni - bezdrátový internet, nové vybavení, stravování polopenzí v místě. Odkaz na DM zde...

Q: Jak je zajištěno stravování?
A: Střední školy vizuální tvorby zprostředkovává stravování. Studenti navštěvují stravovací zařízení, které je samostatným subjektem a stravují se zde studenti z různých škol. Většina studentů však řeší stravování individuálně.

Q: Kde probíhá výuka tělesné výchovy?
A: Škola má smluvně zajištěnu tělocvičnu Sokola a dráhy 50m bazénu Městských lázní. Ve výuce se studenti naučí poskytnout první pomoc, učí se o zdravém životním stylu apod.

Q: Jak se orientovat ve školním rozvrhu?
A: Každý učitel má svou konkrétní barvu, předměty mají svou zkratku a učebny jsou označeny čísly (učebna 1 - 6 Rusek, uč. 7 - 11 Jiráskovy sady)

Q: Přejíždí studenti během dne mezi oběma budovami?
A: V žádném případě. Výuka probíhá celý den v jedné budově. Jen v různých dnech v týdnu je výuka rozdělena do obou budov. Např. pondělí - Rusek, úterý - Jiráskovy sady. Toto si student odvodí podle čísla učebny. (viz. orientace ve školním rozvrhu).

Q: Kdy začíná a končí výuka?
A: Začátek je nejdříve v 7:40 a konec výuky nejpozději 13:50 (v případě TV 15h, resp. 15:30). Začátek a konec výuky jsou přizpůsobeny MHD.

Q: Jaké školní pomůcky a učebnice si student musí koupit?
A: Většinu učebnic student dostane zapůjčeny. Kupuje si učebnice na cizí jazyky, čítanku, aj. Z pomůcek si student na celé čtyři roky zakoupí floristické nářadí (nůžky, nůž, široký štětec, menší kleště - "kombinačky", "štípačky"), akvarelové pastelky a samozřejmě klasické pomůcky - sešity, psací potřeby... Každý učitel vše upřesní v září na začátku výuky každého předmětu.

Q: Musí si studenti platit materiál, se kterým pracují?
A: Ne, studenti mají veškerý materiál (květiny, přízdoby,...) k dispozici.

Q: Jak je škola financována? Jakou formou se platí školné?
A: Střední školy vizuální tvorby je částečně dotována MŠMT a také výběrem školného, které činí 1000,- / měsíc. Forma placení je možná převodem, hotově, složenkou.

Q: Jaké cizí jazyky se na Střední školy vizuální tvorby vyučují?
A: Student si může vybrat mezi AJ nebo NJ.

Q: Jaký přístup má student ve škole na internet?
A: Způsobů je několik. Buď ve škole využívá školní počítače - v podstatě kdykoliv nebo je možné připojit osobní počítač nebo smartphone ke školnímu bezdrátovému internetu (WIFI) zdarma a bez rychlostního omezení.

Q: Jsou ve výuce podporovány osobní notebooky studentů?
A: Ano, studenti mohou používat vlastní počítače k zápisu učiva. Aktuální učivo je nabízeno také v digitální podobě.

Q: Co nabízí škola mimo školní výuku?
A: Je to podílení především na akcích, které škola zajišťuje - výzdoby společenských a kulturních akcí (plesy, módní přehlídky, koncerty). Dále jsou to zájezdy do zahraničí (světové galerie, obrazárny) a pracovní stáže v zahraničí. Další možností je plavání v Městských lázní pro naše studenty zdarma nebo nepovinný kurz digitálního fotografování. Mimoškolních aktivit je nepřeberné množství.