Úvodní strana

Hlavní navigační menu

Úvodní strana
STŘEDNÍ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

MISTROVSKÁ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

KONTAKTNÍ INFORMACE

Hlavní navigační menu

ODKAZYStřední školy

TOPlist


QR


Otázky a odpovědi

Q: Je součástí výuky nějaká "praxe" studentů?
A: Ano, studenti od prvního ročníku plní individuální část předmětu Návrhová a realizační tvorba (NRT) na pracovištích mimo školní budovu. Studenti ŠVP Branding design individuální tvorbu absolvují v DTP - grafických studiích, tiskárnách a reklamních nebo komunikačních ageturách. Studenti ŠVP Floristický design individuální tvorbu absolvují v obchodech - květinkách nebo při školních akcích, které se konají mimo dobu školní výuky.

Q: Jsou obě budovy školy v dostupnosti MHD?
A: Ano, výuka v budově v Ruseku je načasována přímo v návaznosti na příjezdy a odjezdy MHD (linka č. 13). Nejbližší zastávka u budovy v Jiráskových sadech je Adalbertinum či Zimní stadion.

Q: Je možné ubytovat studenta na internátu?
A: Ano, ubytovací kapacity internátů v HK jsou každoročně dostačující. Střední školy vizuální tvorby spolupracuje se dvěma subjekty. Přihlášky student dostane ve škole. Kvalita bydlení je na vysoké úrovni - bezdrátový internet, nové vybavení, stravování polopenzí v místě. Odkaz na DM zde...

Q: Jak je zajištěno stravování?
A: Střední školy vizuální tvorby zprostředkovává stravování. Studenti navštěvují stravovací zařízení, které je samostatným subjektem a stravují se zde studenti z různých škol. Většina studentů však řeší stravování individuálně.

Q: Kde probíhá výuka tělesné výchovy?
A: Škola má smluvně zajištěnu tělocvičnu Sokola a dráhy 50m bazénu Městských lázní. Ve výuce se studenti naučí poskytnout první pomoc, učí se o zdravém životním stylu apod.

Q: Jak se orientovat ve školním rozvrhu?
A: Každý učitel má svou konkrétní barvu, předměty mají svou zkratku a učebny jsou označeny čísly (učebna 1 - 6 Rusek, uč. 7 - 11 Jiráskovy sady)

Q: Přejíždí studenti během dne mezi oběma budovami?
A: V žádném případě. Výuka probíhá celý den v jedné budově. Jen v různých dnech v týdnu je výuka rozdělena do obou budov. Např. pondělí - Rusek, úterý - Jiráskovy sady. Toto si student odvodí podle čísla učebny. (viz. orientace ve školním rozvrhu).

Q: Kdy začíná a končí výuka?
A: Začátek je nejdříve v 7:40 a konec výuky nejpozději 13:50 (v případě TV 15h, resp. 15:30). Začátek a konec výuky jsou přizpůsobeny MHD.

Q: Jaké školní pomůcky a učebnice si student musí koupit?
A: Většinu učebnic student dostane zapůjčeny. Kupuje si učebnice na cizí jazyky, čítanku, aj. Z pomůcek si student na celé čtyři roky zakoupí floristické nářadí (nůžky, nůž, široký štětec, menší kleště - "kombinačky", "štípačky"), akvarelové pastelky a samozřejmě klasické pomůcky - sešity, psací potřeby... Každý učitel vše upřesní v září na začátku výuky každého předmětu.

Q: Musí si studenti platit materiál, se kterým pracují?
A: Ne, studenti mají veškerý materiál (květiny, přízdoby,...) k dispozici.

Q: Jak je škola financována? Jakou formou se platí školné?
A: Střední škola vizuální tvorby je částečně dotována MŠMT a také výběrem školného, které činí 1500,-Kč/měsíc, tj. 15000Kč za školní rok. Forma placení je možná převodem nebo v hotovosti.

Q: Jaké cizí jazyky se na Střední školy vizuální tvorby vyučují?
A: Vyučuje se AJ.

Q: Jaký přístup má student ve škole na internet?
A: Způsobů je několik. Buď ve škole využívá školní počítače - v podstatě kdykoliv nebo je možné připojit osobní počítač nebo smartphone ke školnímu bezdrátovému internetu (WIFI) zdarma a bez rychlostního omezení.

Q: Jsou ve výuce podporovány osobní notebooky studentů?
A: Ano, studenti mohou používat vlastní počítače k zápisu učiva. Aktuální učivo je nabízeno také v digitální podobě.

Q: Co nabízí škola mimo školní výuku?
A: Je to podílení především na akcích, které škola zajišťuje - výzdoby společenských a kulturních akcí (plesy, módní přehlídky, koncerty). Dále jsou to zájezdy do zahraničí (světové galerie, obrazárny) a pracovní stáže v zahraničí. Další možností je plavání v Městských lázní pro naše studenty zdarma nebo nepovinný kurz digitálního fotografování. Mimoškolních aktivit je nepřeberné množství.