Úvodní strana

Hlavní navigační menu

Úvodní strana
STŘEDNÍ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

MISTROVSKÁ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

KONTAKTNÍ INFORMACE

Hlavní navigační menu

ODKAZYStřední školy

TOPlist


QR


Zahraniční akce - exkurze

Exkurze, výstavy ve školním roce 2017/2018
Exkurze "25. mezinárodní veletrh reklamy, médií a polygrafie", PVA EXPO Praha Letňany - (31.5.2018)

Žáci školy se účastnili exkurze na veletrh zaměřený na technologie a materiály pro výrobu reklamy, signmaking, polygrafii, POP/POS, dárkové předměty a související služby.

Pravidelně se veletrhu účastní mnoho významných českých i zahraničních firem, výrobců a dodavatelů. Letos to bylo 294 vystavovatelů z toho 59 zahraničních. Akce je určena pro návštěvníky z řad zadavatelů, reklamních agentur, výrobců reklamy a další. Veletrh každoročně představuje nejnovější trendy, výrobní postupy a moderní řešení reklamní komunikace.


Galerie moderního umění, Hradec Králové- (29.5.2018)

Žáci S2A navštívili hradeckou Galerii moderního umění. Shlédli zde stálou expozici "Proměny obrazu / Obrazy proměn" - Proměny obrazu sledují pestrý a mnohotvárný vývoj českého výtvarného umění v časové posloupnosti od přelomu 19. a 20. století až po tvorbu současných umělců a představují všechny důležité směry a tendence, které měly vliv na utváření českého moderního výtvarného umění. Obrazy proměn ukazují ve čtyřech tematických celcích, jak se s moderními uměleckými názory vyvíjela tradiční témata výtvarného umění: tvář, krajina, zátiší a figura.

Dále žáci shlédli výstavu "Podoby české moderny" - ta připomíná začátky tvorby sochaře, kreslíře, grafika, pedagoga a spisovatele Vladimíra Preclíka, královéhradeckého rodáka, jenž svými díly získal uznání na světových přehlídkách umění, založil a dlouhá léta organizoval mezinárodní sochařská sympozia v blízkých Hořicích a je autorem řady realizací v ulicích města Hradce Králové.


Exkurze "Zlin Design Week", Zlín - (10.5.2018)

Žáci S3A a S3B navštívili ateliéry Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Vrámci akce Design Week shlédli také umělecké expozice rozmístěné ve městě.Konzultace k "Národní soutěži a výstavě amatérské fotografie", Praha - (28.2.2018)

Odborné konzultace k soutěžním fotografiím vedené Doc. Josefem Ptáčkem se účastnili všichni žáci školy, kteří zaslali své fotografie do výše uvedené soutěže, včetně dvou učitelů grafických předmětů, Mgr. Martina Procházky a Mgr. Pavly Myslíkové.Exkurze do Národní galerie, Veletržní palác, Praha - (27.2.2018)

Žáci školy shlédli stálou expozici s názvem "Umění 19., 20. a 21. století". A ti co ještě neměli umění dost, navštívili navíc výstavu německé umělkyně Kathariny Grosse s názvem "Zázračný obraz".

Veletržní palác představuje unikátní soubor českého i zahraničního moderního a současného umění. Plocha o velikosti 13 500 m2 představuje více jak dva tisíce uměleckých děl. Sbírka francouzského a evropského umění, obsahující jedinečná díla nejzvučnějších jmen jako Pablo Picasso, Georges Braque, Auguste Renoir, Vincent van Gogh, Gustav Klimt a mnohých dalších, je sama o sobě pojmem. Postupné budování této kolekce mělo zásadní podíl na formování české novodobé kultury a výtvarného myšlení. Rozsáhlá expozice českého umění 20. a 21. století je koncipována s důrazem na tvorbu klíčových uměleckých osobností a na konfrontaci jednotlivých směrů a vývojových tendencí. České umění je osvětleno v těch kvalitách, které zakládají jeho světovost a současně ukazují specifika výtvarné kultury vzniklé v srdci Evropy. Obraz doby dokreslují ukázky architektury, nábytku, uměleckého řemesla, designu a scénografie. Nechybí ani fotografie, kresby a grafiky, soustředěné v grafických kabinetech. Dalším magnetem jsou krátkodobé výstavy nejrůznějšího tématického zaměření. Ve sféře současného umění je cílem zrcadlit co nejširší spektrum současných snah a trendů.


Exkurze do velkoobchodů Storge, CANEA CZ a KLIA PRAHA - (27.2.2018)

Žáci školy se zaměřením na Branding floristiky navštívili v Praze velkoobchody s floristickým materiálem - Storge, CANEA.CZ a KLIA PRAHA.

Exkurze do Elektrárny Hradec Králové - (4.1.2018)

Žáci 2A a 2B se podívali do hradecké elektrárny na soutoku.


Galerie moderního umění, Hradec Králové- (4.1.2018)

Žáci 3A a 3B navštívili hradeckou Galerii moderního umění. Shlédli zde stálou expozici "Proměny obrazu / Obrazy proměn" a výstavu "Jiří Kornatovský / Style Declarative". Navíc se zde účastnili animačního programu, který jim připravila naše učitelka odborných předmětů MgA. Ludmila Pacalajová.Exkurze Berlín 2017 - (13.-15.11.2017)

Program: prohlídka Bundestagu, Charlie´s pointu, Brandenburské brány, návštěva Pergamonského muzea,...

 • FOTOGALERIE


 • Exkurze Zámek a Dům u Jonáše - Pardubice - (9.11.2017)

  Žáci S1A a S1B shlédli dvě expozice ("Eta - Umění (a) spotřebiče" a "Česká krajinomalba") ve Východočeské galerii v Pardubicích a další dvě expozice ("Květy a jiné světy" a "Moderní umění 20.století") v Domě U Jonáše v Pardubicích.

  Exkurze, výstavy ve školním roce 2016/2017  Exkurze na veletrh REKLAMA POLYGRAF 2017, Praha- (26.4.2017)

  Komplexní představení nejnovějších trendů v reklamní komunikaci a využití tisku se představilo opět na jednom místě, aby vytvořilo jedinečnou platformu pro sdílení novinek. A právě takovým místem je areál PVA EXPO s tradičním veletrhem REKLAMA POLYGRAF, který si za 23 let svého fungování vydobyl pozici významné akce ve svém oboru. Letošní ročník se zaměřil na oblast packagingu - v souběhu s veletrhem REKLAMA POLYGRAF se konal veletrh OBALY.

  Veletrh shlédli žáci třídy 1A a 1B.

 • FOTOGALERIE


 • Exkurze Design Week, Zlín- (25.4.2017)

  Žáci 3A a 3B navštívili ateliéry Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Vrámci akce Design Week shlédli také umělecké expozice rozmístěné ve městě.

 • FOTOGALERIE

 • Koncert ve Filharmonii Hradec Králové - (6.1.2017)

  Žáci 1A a 1B si poslechli koncert v hradecké Filharmonii.


  Exkurze do Elektrárny Hradec Králové - (5.1.2017)

  Žáci 2A a 2B se podívali do hradecké elektrárny na soutoku.


  Galerie moderního umění - (5.1.2017)

  Žáci 3A a 3B navštívili hradeckou Galerii moderního umění.


  Exkurze do velkoobchodů Storge, Canea, Klia - (14.12.2016)

  Žáci oboru Branding floristiky navštívili velkoobchody s floristickým materiálem Storge, CANEA.CZ, KLIA PRAHA.
  Exkurze v České národní bance - (14.12.2016)

  Žáci oboru Branding designu navštívili ČNB
  Exkurze - Vídeň - (8.-10.11.2016)

  V letošním školním roce jsme za cíl odborné exkurze zvolili Vídeň. Inspirovali jsme se bohatou historií tohoto starobylého a přesto moderního města. Věříme, že zde žáci načerpali mnoho nápadů a inspirovali se pro svou budoucí osobní tvorbu i práci ve škole.
  Programem exkurze byla návštěva: Albertina (pointilismus, Monet to Picasso), návštěva zámku Schönbrunn, Belvedere, Kunsthistorisches Museum, Hundertwasserhaus, Katedrála svatého Štěpána a prohlídka historického centra. • FOTOGALERIE
 • Exkurze, výstavy ve školním roce 2015/2016

  Každým rokem jezdíme se studenty na zahraniční exkurzi. V letošním školním roce jsme navštívili město Frankfurt nad Mohanem a profesní výstavu VISCOM. V září 2015 byl veletrh VISCOM v Paříži. Studenti školy navštívili tento veletrh a současně pařížské památky v termínu 28.9.-2.10.2015.
  Pro propojení výuky s praxí je potřeba seznamovat studenty s reálnou výrobní a prodejní sférou. Ideálním způsobem proto jsou veletrhy a exkurze ve firmách.
  Exkurze do továrny Coca-Cola a tiskárny Europrint - (26.5.2016)

  Studenti 2A a 2B měli jedinečnou příležitost podívat se do Coca-Coly "zevnitř". Firma Coca-Cola má jednu z nejpropracovanějších marketingových strategií nejen v České republice.
  Po návštěvě Coca-Coly si navíc studenti prohlédli tiskárnu Europrint. Při tvorbě návrhů by studenti měli poznat reálné možnosti výroby jednotlivých předmětů, tisků a potisků.

  Polygraf 2016 - (12.5.2016)

  Každoročně se studenti účastní polygrafického veletrhu Polygraf pořádaného v Praze. Mají zde příležitost dozvědět se novinky a trendy z polygrafického průmyslu - techniky tisku, materiály, 3D tisk, reklamní produkty atd.
  Zámek Troja, Galerie - (12.5.2016)

  Studenti prvních ročníků měli po návštěvě výstavy POLYGRAF výbornou příležitost podívat se také na expozici galerie v Trojském zámku. Zde shlédli expozici moderních objektů a soch. Poznatky z galerie využijí jak při své tvorbě tak také při výuce výtvarné výchovy.

  Design Week - Zlín - (27.4.2016)

  Exkurze se zúčatnili studenti třetích ročníků.Studenti měli jedinečnou možnost se podívat do prostor Baťovy univerzity, které jsou běžně veřejnosti nepřístupné.


  Exkurze do velkoobchodu Storge, Canea, Klia - (24.2.2016)

  Studenti prvního, druhého a třetího ročníku Střední školy vizuální tvorby se účastnili exkurze do velkoobchodů v Praze.
  Tiskárna Svoboda Press + ČNB - (9.12.2015)

  Studenti Branding designu měli jedinečnou možnost se podívat do grafického studia a provozu tiskárny Svoboda pres v Praze. Při příležitosti návštěvy našeho hlavního města byla ještě zorganizována exkurze do České národní banky.

  VISCOM Paříž - (28.9.-2.10.2015)


  Studenti prvního, druhého a třetího ročníku (45 studentů) Střední školy vizuální tvorby navštívili odborný mezinárodní grafický designový veletrh VISCOM. U příležitosti návštěvy Příže si prohlédli zdejší věhlasné památky. Všechny tyto akce mají pro studenty mimořádný význam jak při odborné výuce, tak také do budoucí praxe. Studenti se naučí jak a kde shánět informace o nejnovějších světových trendech v oboru.