Úvodní strana

Hlavní navigační menu

Úvodní strana
STŘEDNÍ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

MISTROVSKÁ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

KONTAKTNÍ INFORMACE

Hlavní navigační menu

ODKAZYStřední školy

TOPlist


QR


Soutěže

Soutěže ve školním roce 2016/2017"Školní fotografická soutěž" - (16.-18.6.2017)

V letošním školním roce Střední škola vizuální tvorby pořádala pro vlastní žáky fotografickou soutěž na téma: "Lidé, příběh, emoce" a "Příroda neznámá".

Výsledky soutěže:

kategorie "Lidé, příběh, emoce":

 • 1.místo - Kateřina Jouklová
 • 2.místo - Kateřina Moravcová
 • 3.místo - Markéta Kulhánková

  kategorie "Příroda neznámá":

 • 1.místo - Martin Rufr
 • 2.místo - Tereza Hornová
 • 3.místo - Veronika Doudová  "Art-Floral-Design 2017" - (16.-18.6.2017)

  Art-Floral-Design je výtvarná a grafická soutěž pořádaná Střední školou vizuální tvorby pro žáky základních škol a základních uměleckých škol v oborech s výtvarným, grafickým nebo počítačovým zaměřením. Letos na téma: "Tajuplná zahrada".

  Výsledky soutěže:

  kategorie Fotografie:

 • 1.místo - Aya Sabagyová (ZŠ Štefánikova, H.K.),
 • 2.místo - Tadeáš Kopečný a Matěj Lohnický (ZŠ Štefánikova, H.K.),
 • 3.místo - Aneta Borovcová (ZŠ Štefánikova, H.K.)

  kategorie Kresba nebo malba:

 • 1.místo - Ivana Richterová (ZŠ Opatovice nad Labem)
 • 2.místo - Anna Procházková (ZŠ Hradecká, Telč)
 • 3.místo - Aneta Vašíčková (ZŠ Holubova, Holice)
 • čestné uznání - Štěpánka Horáková (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
 • čestné uznání - Valerie Rafaelová (ZŠ Opatovice nad Labem)
 • čestné uznání - Marie Zemanská (ZŠ Štefcova, H.K.)

  kategorie Prostorový objekt:

 • 1.místo - Žaneta Herbstová a Ema Půlpánová (ZŠ Kukleny, H.K.)
 • 2.místo - Michal Baroň a Josef Pluhař (ZŠ Štefánikova, H.K.)
 • 3.místo - Adéla Kňourková (ZŠ Komenského, Nové Město nad Metují)
  "Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2017" - předání cen soutěže a zahájení výstavy (13.5.2017)

  Do soutěže byly za Střední školu vizuální tvorby poslány soutěžní fotografie žáků třídy 3B Báry de Manové, dále žáků třídy 3A Jany Hybšmanové, Terezy Hornové a Kateřiny Jouklové. Fotografie Terezy Hornové a Kateřiny Jouklové byly porotou vybrány do dalšího kola soutěže a Kateřina Jouklová se umístila se svou fotografií na 3.místě. GRATULUJEME!

  Posláním soutěže by měla být konfrontace tvorby fotografů, kteří nejsou na své tvorbě existenčně závislí. Národní soutěž a následné výstavy mají za úkol nejen představit to nejlepší, co se v posledním období zrodilo na celostátní úrovni, ale také na základě porovnání jednotlivých snímků a hodnocení poroty napomoci k dalšímu uměleckému růstu amatérské fotografie. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a zahájení výstavy: 13. května 2017. Trvání výstavy v Městském muzeu a galerii ve Svitavách: 13. května až 10. června 2017

  "Prezentiáda" - Krajské kolo (20.4.2017)- UHK

  Naši školu reprezentovaly dva týmy složené ze žákyní třídy S3B (Lenka Peichlová, Bára de Manová a Adéla Dvončová, Veronika Svatošová). Práce obou týmů byly vybrány do Krajského kola soutěže.

  Prezentiáda je jedním z projektů spolku Student Cyber Games, který se už od roku 2003 snaží spojit školu se zábavou za pomoci studentských soutěží. Tato soutěž podporuje týmového ducha, kreativní tvorbu, vyjadřování, vystupování a spoustu dalších, v životě důležitých, schopností člověka. Snaží se tedy vzbudit v soutěžících zdravé sebevědomí a odvahu. Soutěžící si vytvořili prezentaci dle zadání v programu PowerPoint nebo Prezi. Tato práce byla nejdříve hodnocena z grafické a obsahové stránky v nominačním kole, ze kterého byli vyhlášeni postupující do kol krajských, kde už se potkali s odbornou porotou. Ta hodnotila nejen prezentaci, ale také vystupování, projev a spolupráci celého týmu. Témata tohoto ročníku: Střední školy . Láska, sex a něžnosti . Nejpřínosnější vynález.  "Grafická soutěž o logo / maskota rozhledny a lesoparku U Jakuba" - uzávěrka soutěže (31.1.2017)

  soutěže se zúčastnili žáci třídy 3A Dominika Dvořáková, Lucie Nosková, Kateřina Jouklová, Jakub Paděra, Kristýna Zadinová a Linda Karabová a žáci 2B Michaela Kroupová, Markéta Fahrnerová, Kateřina Langrová, Michaela Macháčková, Hedvika Mandátová, Martin Rufr, Aneta Semanová, Nela Stříteská, Lucie Veiglová a Pavlína Vojtová a žáci 2A Eliška Buriánková, Dominika Fikarová, Karolína Haasová, Roman Hrubý, Natálie Kellnerová, Kateřina Klozová a Barbora Potočková.

  Soutěž vyhrála žákyně naší školy Michaela Kroupová. GRATULUJEME!

  Zde jsou soutěžní práce našich žáků:

  Lesopark U Jakuba je zábavně naučný lesopark s naučnými stezkami na svazích kopce Halova hora nad obcí Valtínov (Kunžak). Přirozeným centrem areálu je rozhledna U Jakuba, ze které máte lesy a vesničky České Kanady jak na dlani. Přímo u rozhledny stojí originální dětský areál s podzemním bludištěm a dřevěnými prolézačkami. Celý areál je ohraničen efektními dřevěnými palisádami.


  "Best in English" test- (30.11.2016)

  Soutěž proběhla pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Soutěže formou testu na počítači se účastnili žáci 3B pod vedením učitelky anglického jazyka - Mgr.Barbory Djebary. Hlavním cílem soutěže je motivace mladých lidí k výuce anglického jazyka a porovnání jednotlivých škol v rámci krajů na území České republiky, a v rámci jednotlivých států z celého světa. Tato soutěž slouží jako zlepšení a zpestření výuky pro všechny učitele angličtiny. Soutěž Best in English se zaměřuje na soutěživost mezi studenty a přispívá ke zvýšení jejich zájmu o jazykovou výuku. Soutěž neslouží pouze jako motivace pro studenty, ale taktéž propojuje učitele anglického jazyka z celého světa a podporuje jejich vzájemnou komunikaci.


  "POPAI STUDENT AWARD COMPETITION 2016" galavečer- (24.11.2016)

  POPAI CENTRAL EUROPE pořádá soutěž POPAI STUDENT AWARD, která je zaměřena na podporu a rozvoj spolupráce se zástupci a studenty středních a vysokých odborných a uměleckých škol se specializací na marketingovou podlinkovou komunikaci v České republice a na Slovensku. V rámci soutěže studenti soutěží o nejlepší design POP materiálu a návrhu in-store komunikační kampaně dle zadaných briefů od konkrétních zadavatelů. Soutěž představuje pro studenty jedinečnou příležitost, jak navázat spolupráci s významnými zadavateli reklamy a získat nové možnosti pro uplatnění v oboru. V letošním školním roce se do celorepublikového kola probojovalo 11 studentů 3.ročníku Střední školy vizuální tvorby (Alena Obrtlíková, Veronika Brandová, Tereza Hornová, Lucie Sůvová, Jakub Paděra, Michaela Plašilová, Jana Hybšmanová, Markéta Kulhánková, Filip Provost, Karolína Fáberová a Elvíra Podaná).
  Naše žákyně, Jana Hybšmanová, získala cenu sympatie POPAI 2016. GRATULUJEME!
  Konference "VNITROBLOKY"- (15.9.2016)

  Společnost PRO GOČÁR z.s. pořádala konferneci VNITROBLOKY v Městské knihovně v Hradci Králové. Záštitu nad konferencí převzal MUDr.Zdeněk Fink, primátor města. Na programu byla mimo jiné i přednáška Akademického architekta Davida Vávry "Nechme se překvapit".

  Žáci naší školy se pod vedením odborného učitele Mgr.Martina Procházky účastnili s přednáškou a obhajobou svých návrhů na řešení úprav zeleně v Liskových sadech v Hradci Králové.
  Výstava "VNITROBLOKY"- (1.8.- 15.9.2016)

  Studenti Střední školy vizuální tvorby oboru Branding design - Mariana Černá, Dominika Fikarová, Kateřina Klozová a studenti oboru Branding floristiky - Anna Melicharová, Kristýna Svatošová a Lukáš Weigl, připravili návrhy na výstavu VNITROBLOKY. Vernisáž výstavy proběhla 1.8.2016 s přednáškou Ing.arch.Andréy Benešové. Hradec Králové je městem vnitrobloků, které měly v době svého vzniku zcela jiné poslání než dnes. Výstava se na šestnácti multimediálních panelech věnuje fotografiím, kresbám a návrhům žáků ZUŠ Střezina a Střední školy vizuální tvorby. Pořadatelem výstavy je hradecký spolek PRO GOČÁR. Výstava v Infocentru Hradec Králové je doplňkovým programem ke konferenci Vnitrobloky, která se bude konat ve čtvrtek 15.9.2016 v Městské knihovně.

  "Národní cena za studentský design 2016" - (7.9.2016)

  Studentky Střední školy vizuální tvorby Michaela Tázlerová, Klára Prouzová a Bára De Manová poslaly své práce do soutěže o Národní cenu za studentský design 2016.
  Studentka Bára de Man se svou sérií fotografií s názvem TOXIC byla vybrána mezi práce nominované na cenu za studentský design 2016. Od 15.9.2016 bude v Brně v Moravské galerii otevřena výstava těchto vybraných nominovaných prací a potrvá do 30.10.2016. Slavnostní vyhlášení výsledků celé soutěže Národní ceny za studentský design 2016 proběhne v Praze 10.11.2016.
  Už tuto nominaci považujeme za velký úspěch a gratulujeme!  Soutěže ve školním roce 2015/2016  Výtvarná soutěž "Karel IV. očima dětí" kategorie 15 - 18 let - (16.6.2016)

  Soutěže se zúčastnili studenti 2A Šmídová Nikol a Svobodová Marta v kategorii kresby, 1B Mrtin Rufr grafické návrhy tematických pohlednic a především student 3.ročníku Lukáš Weigl v kategorii prostorové objekty, který se umístil hned na 1.místě! Gratulujeme!

  Studentská soutěž na návrh výtvarného řešení kruhového objezdu ve Svitavách

  Školního kola soutěže se zúčastnilo 19 studentů třídy S2A a 21 studentů třídy S3B. Do prvního kola soutěže ve Svitavách bylo vybráno 7 nejlepších návrhů: S2A: Tereza Hornová, Jana Hybšmanová, Camilla Králová, Jakub Paděra, Eliška Vomáčková, Kristýna Zadinová S3B: Markéta Petráčková.


  Do druhého kola soutěže mezi tři nejlepší návrhy výtvarného řešení kruhového objezdu ve Svitavách postoupili: Jakub Paděra (S2A) a Markéta Petráčková (S3B).


  Svoje návrhy oba studenti prezentovali na setkání se starostou a Radou města Svitavy na radnici ve Svitavách 27.5.2016.


  Soutěž "Hvězda 3D reklamy" - (11.4.2016)

  Studentky druhého ročníku Daniela Remešová, Veronika Šedivková a Eliška Klempířová se účastnili soutěže "Hvězda 3D reklamy" v ktegorii Reklamní předmět 3.milénia. Soutěžní předmět je dětská papírová skládačka spojující reklamní 3D předmět a informační leták. U tohoto soutěžního exponátu musíme ocenit především nápad. Považujeme ho za velmi originální a neotřelý.


  POPAI Student Award 2015 - (26.11.2015)


  Studenti branding designu se účastní POPAI STUDENT AWARD COMPETITION, kterou pořádá POPAI CENTRAL EUROPE. Soutěž je zaměřena na podporu a rozvoj spolupráce se zástupci a studenty středních a vysokých odborných a uměleckých škol se specializací na marketingovou podlinkovou komunikaci v České republice a na Slovensku. V rámci soutěže studenti soutěží o nejlepší design POP materiálu dle zadaného briefu od konkrétního zadavatele. Soutěž podporuje výchovu nových odborníků pro podlinkovou marketingovou komunikaci z řad studentů a umožňuje studentům, aby se aktivně zapojili do oboru marketingové komunikace. Nabízí nové možnosti spolupráce mezi zadavateli reklamy a školami prostřednictvím nových kreativních nápadů studentů. Soutěž představuje pro studenty jedinečnou příležitost, jak lze navázat spolupráci s významnými zadavateli reklamy a získat nové možnosti pro uplatnění v oboru. V letošním školním roce se do celorepublikového kola probojovalo 10 studentů Střední školy vizuální tvorby. Cenu sympatie POPAI získala naše studentka Monika Bartůšková.

  Více zde...

  28.4.2016 - POPAI workshop - Zlín

  13.11.2015 - soutěž "Piškvorky" - H.K.

  listopad 2015 - soutěž o "Logo města Rýmařov"

  11.9.2015 - Fotosoutěž "Poznej svět, poznáš sebe"