Úvodní strana

Hlavní navigační menu

Úvodní strana
STŘEDNÍ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

MISTROVSKÁ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

KONTAKTNÍ INFORMACE

Hlavní navigační menu

ODKAZYStřední školy

TOPlist


QR


Soutěže

Soutěže ve školním roce 2017/2018
"Akademie studentských projektů brandingu floristiky a branding designu" - 15.-17.6.2018

Akademie brandingu floristiky a branding designu je výstava brandingových produktů a uměleckých květinových dekorací, které tvoří studenti Střední školy vizuální tvorby. Akademie má soutěžní charakter a letošními tématy jsou:

Pro 1. a 3. ročník branding floristiky a branding design, pro 2.ročník branding floristiky - Užité umění pro firemní branding

Pro 2.ročník branding design - POPAI Student Award - užité umění zaměřené na marketingovou podlinkovou komunikaci dle zadaného briefu od konkrétního zadavatele.

Všichni žáci vytvořili projekt - návrh instalace, resp.brandingový objekt a model. Výběrová komise sestavená z učitelů školy vybrala nejlepší návrhy k reálnému ztvárnění na Akademii.

Výsledky soutěže:

Akademie brandingu floristiky

 • 1.místo - Vladimíra Pozděnová
 • 2.místo - Eliška Buriánková
 • 3.místo - Barbora Potočková
 • Čestné uznání - Sandra Dostálová

  Akademie branding designu

 • 1.místo - Eliška Zemanská
 • 2.místo - Lucie Kárníková
 • 3.místo - Amálie Šubová
 • Čestné uznání - Dominika Fikarová

 • FOTOGALERIE
 • novinky.cz - publikovaný článek


 • "Školní fotografická soutěž" - (15.-17.6.2018)

  V letošním školním roce Střední škola vizuální tvorby pořádala pro vlastní žáky fotografickou soutěž na téma: "Komunikace (diskuze)" a "Moje město (městská krajina)".

  Výsledky soutěže:

  kategorie "Komunikace":

 • 1.místo - Agáta Nitsche
 • 2.místo - Karolína Haasová FOTO
 • 3.místo - Ondřej Porš
 • Čestné uznání - Lenka Korbelová

  kategorie "Moje město":

 • 1.místo - Aneta Poslušná
 • 2.místo - Anna Křapková
 • 3.místo - Julie Bordejczuk
 • Čestné uznání - Ondřej Porš
  "Art-Floral-Design 2018" - (15.6.2018)

  Art-Floral-Design je výtvarná a grafická soutěž pořádaná Střední školou vizuální tvorby pro žáky základních škol a základních uměleckých škol v oborech s výtvarným, grafickým nebo počítačovým zaměřením. Letos na téma: "Svět v pohybu".

  Výsledky soutěže:

  kategorie Fotografie:

 • 1.místo - Emma Kačírková (ZŠ Polabiny, Pardubice),
 • 2.místo - Natali Buzková (ZŠ Opatovice nad Labem),
 • 3.místo - Michaela Suchánková (ZŠ Štefánikova, H.K.)

  kategorie Kresba nebo malba:

 • 1.místo - Kevin Šarovec (ZŠ U Dvora, Letohrad)
 • 2.místo - Adéla Mahlerová (ZŠ Opatovice nad Labem)
 • 3.místo - Dominik Stančo (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
 • čestné uznání - Natálie Pilátová (ZŠ U Dvora, Letohrad)

  kategorie 3D objekt:

 • 1.místo - třída dětí s PAS A3 (MŠ speciální, základní škola a praktická škola, Hradecká ul., H.K.)
 • 2.místo - Žaneta Herbstová a Ema Půlpánová (ZŠ Kukleny, H.K.)
 • 3.místo - Tereza Lankašová (ZŠ Štefánikova, H.K.)

  Mimořádná cena za počítačovou grafiku:

 • zvláštní uznání za počítačovou grafiku - Aneta Borovcová (ZŠ Štefánikova, H.K.)  38.ročník "Národní soutěže amatérské fotografie" - 12.5.2018

  38. ročník Národní soutěže amatérské fotografie vyvrcholil v sobotu 12. května 2018 v Ottendorferově domě ve Svitavách, kde se uskutečnlo vyhlášení výsledků a předání ocenění. Samotná výstava se koná v Městském muzeu Svitavy, která byla slavnostně otevřena 12. 5. 2018 od 12 hodin. Trvání výstavy v Městském muzeu a galerii ve Svitavách: 12. května až 10. června 2018.

  Do šesti kategorií letošního ročníku se přihlásilo 182 amatérských fotografů a 6 kolektivů, kteří poslali 899 soutěžních fotografií. Porota se pod vedením fotografa a pedagoga doc. Josefa Ptáčka sešla 12. dubna 2018 ve Svitavách a udělila ceny v jednotlivých kategoriích. Zároveň vybrala i dalších cca 200 fotografií na výstavu.

  Na této výstavě jsou zastoupeny i práce žáků naší školy a to: Markéty Fahrnerové, Terezy Hornové a Matěje Bartůňka.

  Žáci naší školy se účastnili soutěže v kategoriích: A01: pro autory 12 až 18 let - volné téma - přímá fotografie zachycující realitu (bez ohledu na techniku záznamu) a A02: pro autory do 12 až 18 let - téma "Můj osobní prostor".

  Fotografie žákyně naší školy Terezy Hornové se umístila na 1.místě. GRATULUJEME!
  "Talent královéhradecké kultury 2017" - 3.5.2018

  Ze SŠ vizuální tvorby Hradec Králové byla oceněna žákyně Dominika Fikarová (umělecká grafická tvorba), dále byla oceněna i učitelka Mgr. Radka Jedličková za odborné vedení žáků a další oceněnou studentkou byla Klára Uhlířová za činnost ve svém volném čase v divadelní skupině EMBETE Divadla Jesličky Josefa Tejkla (literárně dramatický obor) ze ZUŠ Střezina.

  Pátý ročník ankety "Talent královéhradecké kultury" se uskutečnil dne 3. května 2018 ve Filharmonii Hradec Králové. Během slavnostního večera statutární město Hradec Králové ocenilo úspěšné mladé umělce do 18 let, kterým udělilo titul talent královéhradecké kultury 2017. Za úspěchy a počiny ocenilo 10 jednotlivců a 2 kolektivy. Umělce doporučila kulturní komise rady města na základě návrhů vzešlých z ankety. Udělení titulu následně schválili radní a zastupitelé města.
  "4th Poster Contest about Typography and Printing" - 2.5.2018

  Přihlašujeme do soutěže práce žáků Lukáše Břeně, Lucie Kárníkové, Kateřiny Frýdové a Julie Bordejczuk ze třídy S2B vytvořené v hodinách Základy písma a figurální kresby.

  Muzeum typografie na Krétě s vyhlašuje 4. ročník mezinárodní plakátové soutěže a všechny kreativce zve k účasti. Cílem soutěže je propojit současné a budoucí grafické umění a typografii s jejich historií. Soutěže se mohou účastnit jak profesionálové a studenti z oblasti grafického designu a vizuálního umění, tak nadšenci, kteří své nápady dokáží vyjádřit na plakát.

  Soutěž je otevřena účastníkům z celého světa. Soutěžící by měli o plakátu uvažovat i v kontextu dalšího použití motivu pro Muzeum typografie, například na pohlednici, přebal katalogu, banner atd.
  Prezentiáda - Krajský turnaj (SŠ) - 5.4.2018

  Prezentiáda je pro každého středoškoláka nebo žáka druhého stupně základní školy.

  Prvním krokem po registraci je vytvoření prezentace dle zadání v programu PowerPoint nebo Prezi. Tato práce je nejdříve hodnocena z grafické a obsahové stránky v nominačním kole, ze kterého jsou vyhlášeni postupující do kol krajských, kde už se potkají s odbornou porotou. Ta hodnotí nejen prezentaci, ale také vystupování, projev a spolupráci celého týmu. Kdo porotu přesvědčí, má možnost zúčastnit se dvoudenního finále v Brně. Letos je soutěž opět rozdělena do dvou kategorií: základní a střední školy. Jako bonus bude vybrána ze všech druhých míst jedna prezentace, která postoupí do finále s divokou kartou.

  V Krajském kole Prezentiády vzorně reprezentovaly naši školu čtyři týmy složené z žáků třetích ročníků a umístili se:

  2.místo - Šikulové (Zemanská Eliška, Petirová Lucie, Semanová Aneta)

  3.místo - Dealeři (Rufr Martin, Berkovcová Alžběta, Mandátová Hedvika)

  4.místo - Tajný název (Doudová Veronika, Kroupová Michaela)

  5.místo - RoKa (Klozová Kateřina, Hrubý Roman)
  "Kalendář roku 2018" soutěž příběhů a umění - 30.3.2018

  Poslali jsme do soutěže kalendář s názvem: "Dívej se nahoru", vyrobený pro nemocnici v Českých Budějovicích - grafický návrh sestavila žákyně 3.ročníku Lucie Petirová, zpracování a tisk kalendáře realizovali žáci školy.

  Předmětem soutěže jsou vydané kalendáře pro rok 2018 pro tuzemské i zahraniční klienty v České a Slovenské republice.

  Cílem soutěže je ocenit výjimečné práce - kalendáře a to nejen z pohledu vlastního polygrafického zpracování ale i z hlediska originálního návrhu či společenského poselství. V neposlední řadě si soutěž klade za cíl podpořit vlastní obor.

  Soutěžní kategorie: . nástěnný kalendář . stolní kalendář

  Soutěže se mohou zúčastnit fyzické i právnické osoby, jednotlivci i autorské kolektivy.  Přihlášky do soutěže "Design.s 2018" 3. mezinárodní bienále studentského designu - 16.3.2018

  Školu budou reprezentovat tito žáci: Michaela Nováková S2A (hračka), Kateřina Borůvková S2B (hračka), Lucie Kárníková S2B (hračka), Nela Zábojová S2B (minimalistická kniha), Dominika Dvořáková S4A (jednotný vizuální styl firmy "DADVERT"), Linda Karabová S4A (cyklus typografických plakátů "People"), Jakub Paděra S4A (jednotný vizuální styl firmy "PADORA") a Aneta Žandová S4A (typografický plakát).

  Mezinárodní bienále studentského designu přijímá studentské práce pro výstavu DESIGN.S, která se bude konat v termínu 26. 6. - 16. 9. 2018 v prostorách Technického muzea v Brně. Cílem projektu je prezentovat to nejlepší, co se urodilo na poli studentského designu za poslední tři roky napříč různými školami, a současně také konfrontovat studentské práce z různých zemí. Přehlídka je určena pro všechny studenty designu a příbuzných oborů. Zúčastnit se mohou také čerství absolventi. Jedinou podmínkou je, že práce musí vzniknout během studia a přitom nesmí být starší než tři roky. Vybrané práce budou vystaveny na přehlídce studentského designu, konající se přímo v Technickém muzeu v Brně. Nejlepší práce budou oceněny odbornou porotou nebo zástupci firem z praxe.
  "Fotosoutěž časopisu Wine & Degustation" - březen 2018

  Časopis Wine & Degustation ve spolupráci se společností FUJIFILM vyhlásil fotosoutěž na témata: Vinařská krajina; Člověk a víno; Jídlo a víno jako umělecké dílo; Instax fotografie. Soutěže se mohli zúčastnit všichni, kteří v daném termínu zaslali do redakce své fotografie na vyhlášená témata.

  Žákyně naší školy Kateřina Moravcová ze třídy S2A se sama přihlásila do této soutěže a umístila se se svou fotografií na téma "Člověk a víno" na 2.místě. GRATULUJEME!

  Předkolo 38.ročníku "Národní soutěže amatérské fotografie" - 6.2.2018

  Studenti naší školy, se zúčastnili PŘEDKOLA NÁRODNÍ SOUTĚŽE AMATÉRSKÉ FOTOGRAFIE. Do užšího výběru druhého kola postoupili: Lenka Korbelová S1A, Matěj Bartůněk, Natálie Minaříková S2B, Monika Filipová S2A, Markéta Fahrnerová S3B a Tereza Hornová S4A.

  Posláním soutěže by měla být konfrontace tvorby fotografů, kteří nejsou na své tvorbě existenčně závislí. Národní soutěž a následné výstavy mají za úkol nejen představit to nejlepší, co se v posledním období zrodilo na celostátní úrovni, ale také na základě porovnání jednotlivých snímků a hodnocení poroty napomoci k dalšímu uměleckému růstu amatérské fotografie.
  English Breakfast - 5.2.2018

  Jedná se o školní soutěž v přípravě typicky anglických jídel včetně jejich pezentace a ochutnávky všemi účastníky soutěže, žáky školy a porotou. Vše pod odborným vedením učitleky anglického jazka Mgr. Barbory Djebary. Soutěže se mohli účastnit všichni žáci školy. Byly vyhlášeny 4 kategorie: Cakes, Sandwiches, Muffins, Cheesecakes. Vítězi jednotlivých kategorií jsou: Paukeová Barbora, Bárta Matěj, Berkovcová Alžběta a Holečková Viktorie.
  Region 2018 - 25.-26.1.2018

  ve dnech 25.-26.1.2018 proběhl již 22. ročník soutěže v odborných znalostech a dovednostech žáků středních odborných škol Region 2018. Pořádající školou je Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu v Plzni. V kresbě, počítačové grafice (tvorba plakátu) naši školu reprezentovaly studentky Amálie Šubová, Dominika Fikarová a Lucie Petirová a fotografie do soutěže zaslal náš student Matěj Bartůněk.  GRAFICKÁ SOUTĚŽ "DESIGN JIRÁSKOVA HRONOVA" - 23.1.2018

  Odesíláme návrhy žáků školy do soutěže o nové logo pro divadelní festival Jiráskův Hronov.

  Kulturní a informační středisko Hronov ve spolupráci s Městem Hronov, vypsalo grafickou soutěž na nový design divadelního festivalu Jiráskův Hronov, na logo a doprovodné materiály (plakát, programová brožura, zpravodaj).

  Soutěže se může zúčastnit kdokoliv.

  Uzávěrka doručení soutěžních návrhů je 29. února 2018.
  National Literary Award For Young Writers - 22.12.2017

  National Literary Award For Young Writers je literární soutěž pro mladé autory píšící v anglickém jazyce. V České republice se pořádá již od roku 2007 (dříve pod názvem The IMPAC Czech Young Writers Award). Od roku 2014 soutěž organizačně zajišťuje nezisková organizace GLOSSOLI, z.s.

  Dne 22.12. poslala žákyně třetího ročníku Jitka Nyškovská a žákyně druhého ročníku Klára Uhlířová a Kateřina Borůvková povídku do soutěže. Soutěž je určena pouze pro osoby žijící na území ČR a Slovenska, jejichž mateřským jazykem není angličtina. Soutěžící napíší povídku v angličtině na zadané téma v maximální délce 1500 slov.

  Na téma 11. ročníku soutěže "SMILE" zaslalo svou povídku celkem 349 mladých autorů z České republiky a Slovenska.

  Soutěžní povídka žákyně naší školy Kateřiny Borůvkové byla vybrána do nejužšího výběru soutěžních prací. GRATULUJEME!  KB FLORBAL CHALLENGE - 11.12.2017

  KB FLORBAL CHALLENGE začíná na okresní úrovni. Z ní postupují ti nejúspěšnější do krajského finále. Odtud pak do národního finále. A to buď do skupiny Východ, anebo Západ. Ti nejlepší z nejlepších se pak utkají o republikový primát přímo při Superfinále v Ostravě. Každá střední škola v České republice může přihlásit do turnaje jeden dívčí a jeden chlapecký tým. Protože ale nejde pouze o sportovní akci, nýbrž o celospolečenskou událost, v rolích fotografů roztleskávaček, maskotů a dalších se mohou představit i nehrající studenti.

  Žákyně naší školy se účastnily okresního kola florbalového turnaje středních škol. Popis týmu: Náš tým jsou prvandy namixované ze dvou tříd, které poprvé držely společně florbalku dne 10.10.2017 a jsou to: Lucka Sedloňová, Aneta Poslušná, Barča Kovářová, Kája Palčeková, Emily Tey, Tereza Donátová, Monika Rulfová, Monika Čtvrtečková, Eliška Podmanická, Kateřina Borůvková.

  STROMY PRO ŽIVOT - 9.12.2017

  Firma Office Depot ve spolupráci s CZECHDESIGN vyhlásila soutěž na NÁVRH BLOKU pro rok 2018 s tématikou "STROMY PRO ŽIVOT".

  Cílem soutěže je vybrat tři vítězné návrhy, z nichž ten, který se umístí na prvním místě, bude vvyráběn v limitované edici, která bude určena pro prodej na území Česka a Slovenska.

  Do užšího výběru 40. prací postoupil návrh Dominiky Fikarové S3A. Viz.obrázek vpravo.

  Do soutěže se zapojili žáci tříd S1A, S2A, S3A a S3B. Zde jsou pro ukázku jen některé návrhy zaslané do soutěže.

  POPAI STUDENT AWARD 2017 - 23.11.2017

  POPAI CENTRAL EUROPE pořádá soutěž POPAI STUDENT AWARD, která je zaměřena na podporu a rozvoj spolupráce se zástupci a studenty středních a vysokých odborných a uměleckých škol se specializací na marketingovou podlinkovou komunikaci v České republice a na Slovensku.

  V rámci soutěže studenti soutěží o nejlepší design POP materiálu a návrh in-store komunikační kampaně dle zadaných briefů od konkrétních zadavatelů. Soutěž podporuje výchovu nových odborníků pro podlinkovou marketingovou komunikaci z řad studentů a umožňuje studentům, aby se aktivně zapojili do oboru marketingové komunikace. Nabízí nové možnosti spolupráce mezi zadavateli reklamy a školami prostřednictvím nových kreativních nápadů studentů. Soutěž představuje pro studenty jedinečnou příležitost, jak navázat spolupráci s významnými zadavateli reklamy a získat nové možnosti pro uplatnění v oboru.

  V letošním školním roce se do celorepublikového kola probojovalo 11 studentů 3.ročníku Střední školy vizuální tvorby. Žáci S3A - Karolína Haasová, Roman Hrubý, Silvie Pecharová, Dominika Fikarová a Kateřina Klozová a žáci S3B - Eliška Zemanská, Kateřina Langrová, Martin Rufr, Iveta Serbousková, Alžběta Berkovcová a Lucie Veiglová.
  Naše žákyně, Iveta Serbousková, získala ocenění za 2.místo za Marketingovou kampaň Kingswood. GRATULUJEME!

 • novinky.cz - publikovaný článek • Soutěž v designu pořádaná společností CarpetVista - 13.11.2017

  Společnost CarpetVista pořádá každoročně designérskou soutěž otevřenou pro každého, kdo má zájem se zúčastnit. Cílem je vytvořit inovativní a nadčasový návrh koberce. Pokud by byl tento návrh vybrán, bude vyroben v limitované edici a prodáván výhradně v rámci společnosti CarpetVista. Každý rok se účastní tisíce soutěžících z celého světa. Za naši školu posíláme návrhy žáků studijních programů Branding design i Branding floristiky.

  Pišqworky 2017 - 13.11.2017

  Žáci školy se účastnili oblastního kola soutěže pořádaného na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové.  Mladý řemeslník roku 2017 - 12.10.2017

  Záštitu nad letošním ročníkem soutěže Mladý řemeslník roku 2017 převzala 1. místopředsedkyně Senátu Mgr. Miluše Horská. Ocenění nejlepších Mladých řemeslníků roku 2017 proběhlo ve čtvrtek 12. října 2017 v Hlavním sále Senátu České republiky v Praze.

  Žákyně školy Eliška Buriánková, Nikola Janglová a Dominika Fikarová převzaly významné ocenění. Studentky dosáhly velkého úspěchu při obhajobě svých umělecko-řemeslných dovedností na pracovní stáži v Německu v Brémách, úspěšně se účastnily Akademie branding designu a brandingu floristiky a podílely se na realizaci uměleckých instalací a grafických prací pro firmy. Slavnostního dne se také účastnily žákyně studijního programu Brandingu floristiky Veronika Hansíková, Adéla Hoffmannová a Eliška Holendová, které v Senátu předváděly ukázky floristických vazeb.  Plavecká soutěž měst - 4.10.2017

  Účastnili se: za vyučující Mgr. Barbora Djebara a Mgr. Lucie Chmelová, za žáky S3A Kateřina Klozová, Jitka Nyškovská, Leona Řadová a za žáky S3B Martin Rufr, Iveta Serbousková a Michaela Kroupová.

  Tradiční republiková akce je pořádána od roku 1992. Je určena zájemcům všech věkových kategorií - od dětí předškolního věku až po důchodce - a stala se za dobu svojí existence důležitou kapitolou při propagaci kondičního plavání jako vděčné, celoročně i celoživotně využitelné pohybové aktivity. V současné době soutěž měst pořádá Česká asociace Sport pro všechny, v hradeckém bazénu je jejím partnerem SPORTSTYL Hradec Králové, z.s. za aktivní podpory příspěvkové organizace Správa nemovitostí Hradec Králové, která krytý bazén provozuje.

  Možnost startovat mají v uvedený den plavci všech věkových kategorií. Kterýkoliv zájemce dostává šanci zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů, otestovat si tak svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli ocitnout v roli jednoho z "reprezentantů" svého města.  Soutěže ve školním roce 2016/2017  Akademie studentských projektů brandingu floristiky a branding designu - 16.-18.6.2017

  Mistrovské floristické zkoušky- 16.-18.6.2017

  Ceny letošního ročníku Akademie studentských prací na Střední škole vizuální tvorby v Hradci Králové jsou rozdány. Vše bylo završeno vyhlášením výsledků v pátek 16. 6. v Jiráskových sadech, výstava prací pokračovala celý víkend. Letos měla výběrová komise z řad učitelů školy včetně externího člena opět o něco těžší rozhodování - komu udělit ceny a určit pořadí soutěžících žáků. Kvalita výkonů účastníků se každým rokem zvyšuje a výsledná díla jsou v porovnání mezi sebou vyrovnanější. Studenti Branding designu a Brandingu floristiky představili svůj projekt Užitého umění ve firmách.

  Za Branding design zvítězila žákyně Kateřina Langrová z druhého ročníku s prací na téma Kingswood, na druhém místě se umístil Jakub Paděra z třetího ročníku za návrh jednotného vizuálního stylu firmy Padora a třetí místo obsadila žákyně třetího ročníku Jana Hybšmanová s návrhem pro firmu hostinec U jelena. Čestné uznání za čtvrté místo získala žákyně prvního ročníku Kateřina Moravcová.

  V kategorii Brandingu floristiky zvítězila žákyně druhého ročníku Petra Maršíková s uměleckým projektem Kamenná ústa pravdy a konkrétní instalací pro firmu zabývající se těžbou žuly. Druhé místo získala Denisa Ledecká z druhého ročníku za realizaci s názvem Diamantový třpyt pro firmu vyrábějící diamantové šperky a za třetí místo byla oceněna Marie Opitzová z třetího ročníku, která připravila dekoraci pro poskytovatele optického internetového připojení s názvem Connected drops. I zde bylo uděleno čestné uznání za čtvrté místo žákyni prvního ročníku Anně Jelenové.

  V neposlední řadě si velikou gratulaci zaslouží letošní absolventi mistrovských floristických zkoušek, všichni získali titul Mistr florista. Pořadí výsledků: 1. místo Lukáš Weigl, 2. místo Anna Melicharová, 3. místo Kristýna Svatošová a 4. místo Oksana Turinková.

  Všem účastníkům Akademie patří velké díky za jejich aktivní účast. Poděkování také patří všem učitelům, kteří své žáky podporovali radou i pomocí a vůbec za uskutečnění a realizaci celé akce.

 • FOTOGALERIE


 • "Školní fotografická soutěž" - (16.-18.6.2017)

  V letošním školním roce Střední škola vizuální tvorby pořádala pro vlastní žáky fotografickou soutěž na téma: "Lidé, příběh, emoce" a "Příroda neznámá".

  Výsledky soutěže:

  kategorie "Lidé, příběh, emoce":

 • 1.místo - Kateřina Jouklová
 • 2.místo - Kateřina Moravcová
 • 3.místo - Markéta Kulhánková

  kategorie "Příroda neznámá":

 • 1.místo - Martin Rufr
 • 2.místo - Tereza Hornová
 • 3.místo - Veronika Doudová  "Art-Floral-Design 2017" - (16.-18.6.2017)

  Art-Floral-Design je výtvarná a grafická soutěž pořádaná Střední školou vizuální tvorby pro žáky základních škol a základních uměleckých škol v oborech s výtvarným, grafickým nebo počítačovým zaměřením. Letos na téma: "Tajuplná zahrada".

  Výsledky soutěže:

  kategorie Fotografie:

 • 1.místo - Aya Sabagyová (ZŠ Štefánikova, H.K.),
 • 2.místo - Tadeáš Kopečný a Matěj Lohnický (ZŠ Štefánikova, H.K.),
 • 3.místo - Aneta Borovcová (ZŠ Štefánikova, H.K.)

  kategorie Kresba nebo malba:

 • 1.místo - Ivana Richterová (ZŠ Opatovice nad Labem)
 • 2.místo - Anna Procházková (ZŠ Hradecká, Telč)
 • 3.místo - Aneta Vašíčková (ZŠ Holubova, Holice)
 • čestné uznání - Štěpánka Horáková (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
 • čestné uznání - Valerie Rafaelová (ZŠ Opatovice nad Labem)
 • čestné uznání - Marie Zemanská (ZŠ Štefcova, H.K.)

  kategorie Prostorový objekt:

 • 1.místo - Žaneta Herbstová a Ema Půlpánová (ZŠ Kukleny, H.K.)
 • 2.místo - Michal Baroň a Josef Pluhař (ZŠ Štefánikova, H.K.)
 • 3.místo - Adéla Kňourková (ZŠ Komenského, Nové Město nad Metují)
  "Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2017" - předání cen soutěže a zahájení výstavy (13.5.2017)

  Do soutěže byly za Střední školu vizuální tvorby poslány soutěžní fotografie žáků třídy 3B Báry de Manové, dále žáků třídy 3A Jany Hybšmanové, Terezy Hornové a Kateřiny Jouklové. Fotografie Terezy Hornové a Kateřiny Jouklové byly porotou vybrány do dalšího kola soutěže a Kateřina Jouklová se umístila se svou fotografií na 3.místě. GRATULUJEME!

  Posláním soutěže by měla být konfrontace tvorby fotografů, kteří nejsou na své tvorbě existenčně závislí. Národní soutěž a následné výstavy mají za úkol nejen představit to nejlepší, co se v posledním období zrodilo na celostátní úrovni, ale také na základě porovnání jednotlivých snímků a hodnocení poroty napomoci k dalšímu uměleckému růstu amatérské fotografie. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a zahájení výstavy: 13. května 2017. Trvání výstavy v Městském muzeu a galerii ve Svitavách: 13. května až 10. června 2017

  "Prezentiáda" - Krajské kolo (20.4.2017)- UHK

  Naši školu reprezentovaly dva týmy složené ze žákyní třídy S3B (Lenka Peichlová, Bára de Manová a Adéla Dvončová, Veronika Svatošová). Práce obou týmů byly vybrány do Krajského kola soutěže.

  Prezentiáda je jedním z projektů spolku Student Cyber Games, který se už od roku 2003 snaží spojit školu se zábavou za pomoci studentských soutěží. Tato soutěž podporuje týmového ducha, kreativní tvorbu, vyjadřování, vystupování a spoustu dalších, v životě důležitých, schopností člověka. Snaží se tedy vzbudit v soutěžících zdravé sebevědomí a odvahu. Soutěžící si vytvořili prezentaci dle zadání v programu PowerPoint nebo Prezi. Tato práce byla nejdříve hodnocena z grafické a obsahové stránky v nominačním kole, ze kterého byli vyhlášeni postupující do kol krajských, kde už se potkali s odbornou porotou. Ta hodnotila nejen prezentaci, ale také vystupování, projev a spolupráci celého týmu. Témata tohoto ročníku: Střední školy . Láska, sex a něžnosti . Nejpřínosnější vynález.
  "Grafická soutěž o logo / maskota rozhledny a lesoparku U Jakuba" - uzávěrka soutěže (31.1.2017)

  soutěže se zúčastnili žáci třídy 3A Dominika Dvořáková, Lucie Nosková, Kateřina Jouklová, Jakub Paděra, Kristýna Zadinová a Linda Karabová a žáci 2B Michaela Kroupová, Markéta Fahrnerová, Kateřina Langrová, Michaela Macháčková, Hedvika Mandátová, Martin Rufr, Aneta Semanová, Nela Stříteská, Lucie Veiglová a Pavlína Vojtová a žáci 2A Eliška Buriánková, Dominika Fikarová, Karolína Haasová, Roman Hrubý, Natálie Kellnerová, Kateřina Klozová a Barbora Potočková.

  Soutěž vyhrála žákyně naší školy Michaela Kroupová. GRATULUJEME!

  Zde je vítězná práce.

  Lesopark U Jakuba je zábavně naučný lesopark s naučnými stezkami na svazích kopce Halova hora nad obcí Valtínov (Kunžak). Přirozeným centrem areálu je rozhledna U Jakuba, ze které máte lesy a vesničky České Kanady jak na dlani. Přímo u rozhledny stojí originální dětský areál s podzemním bludištěm a dřevěnými prolézačkami. Celý areál je ohraničen efektními dřevěnými palisádami.


  "Best in English" test- (30.11.2016)

  Soutěž proběhla pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Soutěže formou testu na počítači se účastnili žáci 3B pod vedením učitelky anglického jazyka - Mgr.Barbory Djebary. Hlavním cílem soutěže je motivace mladých lidí k výuce anglického jazyka a porovnání jednotlivých škol v rámci krajů na území České republiky, a v rámci jednotlivých států z celého světa. Tato soutěž slouží jako zlepšení a zpestření výuky pro všechny učitele angličtiny. Soutěž Best in English se zaměřuje na soutěživost mezi studenty a přispívá ke zvýšení jejich zájmu o jazykovou výuku. Soutěž neslouží pouze jako motivace pro studenty, ale taktéž propojuje učitele anglického jazyka z celého světa a podporuje jejich vzájemnou komunikaci.


  "POPAI STUDENT AWARD COMPETITION 2016" galavečer- (24.11.2016)

  POPAI CENTRAL EUROPE pořádá soutěž POPAI STUDENT AWARD, která je zaměřena na podporu a rozvoj spolupráce se zástupci a studenty středních a vysokých odborných a uměleckých škol se specializací na marketingovou podlinkovou komunikaci v České republice a na Slovensku. V rámci soutěže studenti soutěží o nejlepší design POP materiálu a návrhu in-store komunikační kampaně dle zadaných briefů od konkrétních zadavatelů. Soutěž představuje pro studenty jedinečnou příležitost, jak navázat spolupráci s významnými zadavateli reklamy a získat nové možnosti pro uplatnění v oboru. V letošním školním roce se do celorepublikového kola probojovalo 11 studentů 3.ročníku Střední školy vizuální tvorby (Alena Obrtlíková, Veronika Brandová, Tereza Hornová, Lucie Sůvová, Jakub Paděra, Michaela Plašilová, Jana Hybšmanová, Markéta Kulhánková, Filip Provost, Karolína Fáberová a Elvíra Podaná).
  Naše žákyně, Jana Hybšmanová, získala cenu sympatie POPAI 2016. GRATULUJEME!
  Konference "VNITROBLOKY"- (15.9.2016)

  Společnost PRO GOČÁR z.s. pořádala konferneci VNITROBLOKY v Městské knihovně v Hradci Králové. Záštitu nad konferencí převzal MUDr.Zdeněk Fink, primátor města. Na programu byla mimo jiné i přednáška Akademického architekta Davida Vávry "Nechme se překvapit".

  Žáci naší školy se pod vedením odborného učitele Mgr.Martina Procházky účastnili s přednáškou a obhajobou svých návrhů na řešení úprav zeleně v Liskových sadech v Hradci Králové.
  Výstava "VNITROBLOKY"- (1.8.- 15.9.2016)

  Studenti Střední školy vizuální tvorby oboru Branding design - Mariana Černá, Dominika Fikarová, Kateřina Klozová a studenti oboru Branding floristiky - Anna Melicharová, Kristýna Svatošová a Lukáš Weigl, připravili návrhy na výstavu VNITROBLOKY. Vernisáž výstavy proběhla 1.8.2016 s přednáškou Ing.arch.Andréy Benešové. Hradec Králové je městem vnitrobloků, které měly v době svého vzniku zcela jiné poslání než dnes. Výstava se na šestnácti multimediálních panelech věnuje fotografiím, kresbám a návrhům žáků ZUŠ Střezina a Střední školy vizuální tvorby. Pořadatelem výstavy je hradecký spolek PRO GOČÁR. Výstava v Infocentru Hradec Králové je doplňkovým programem ke konferenci Vnitrobloky, která se bude konat ve čtvrtek 15.9.2016 v Městské knihovně.

  "Národní cena za studentský design 2016" - (7.9.2016)

  Studentky Střední školy vizuální tvorby Michaela Tázlerová, Klára Prouzová a Bára De Manová poslaly své práce do soutěže o Národní cenu za studentský design 2016.
  Studentka Bára de Man se svou sérií fotografií s názvem TOXIC byla vybrána mezi práce nominované na cenu za studentský design 2016. Od 15.9.2016 bude v Brně v Moravské galerii otevřena výstava těchto vybraných nominovaných prací a potrvá do 30.10.2016. Slavnostní vyhlášení výsledků celé soutěže Národní ceny za studentský design 2016 proběhne v Praze 10.11.2016.
  Už tuto nominaci považujeme za velký úspěch a gratulujeme!  Soutěže ve školním roce 2015/2016  Výtvarná soutěž "Karel IV. očima dětí" kategorie 15 - 18 let - (16.6.2016)

  Soutěže se zúčastnili studenti 2A Šmídová Nikol a Svobodová Marta v kategorii kresby, 1B Mrtin Rufr grafické návrhy tematických pohlednic a především student 3.ročníku Lukáš Weigl v kategorii prostorové objekty, který se umístil hned na 1.místě! Gratulujeme!

  Studentská soutěž na návrh výtvarného řešení kruhového objezdu ve Svitavách

  Školního kola soutěže se zúčastnilo 19 studentů třídy S2A a 21 studentů třídy S3B. Do prvního kola soutěže ve Svitavách bylo vybráno 7 nejlepších návrhů: S2A: Tereza Hornová, Jana Hybšmanová, Camilla Králová, Jakub Paděra, Eliška Vomáčková, Kristýna Zadinová S3B: Markéta Petráčková.


  Do druhého kola soutěže mezi tři nejlepší návrhy výtvarného řešení kruhového objezdu ve Svitavách postoupili: Jakub Paděra (S2A) a Markéta Petráčková (S3B).


  Svoje návrhy oba studenti prezentovali na setkání se starostou a Radou města Svitavy na radnici ve Svitavách 27.5.2016.


  Soutěž "Hvězda 3D reklamy" - (11.4.2016)

  Studentky druhého ročníku Daniela Remešová, Veronika Šedivková a Eliška Klempířová se účastnili soutěže "Hvězda 3D reklamy" v ktegorii Reklamní předmět 3.milénia. Soutěžní předmět je dětská papírová skládačka spojující reklamní 3D předmět a informační leták. U tohoto soutěžního exponátu musíme ocenit především nápad. Považujeme ho za velmi originální a neotřelý.


  POPAI Student Award 2015 - (26.11.2015)


  Studenti branding designu se účastní POPAI STUDENT AWARD COMPETITION, kterou pořádá POPAI CENTRAL EUROPE. Soutěž je zaměřena na podporu a rozvoj spolupráce se zástupci a studenty středních a vysokých odborných a uměleckých škol se specializací na marketingovou podlinkovou komunikaci v České republice a na Slovensku. V rámci soutěže studenti soutěží o nejlepší design POP materiálu dle zadaného briefu od konkrétního zadavatele. Soutěž podporuje výchovu nových odborníků pro podlinkovou marketingovou komunikaci z řad studentů a umožňuje studentům, aby se aktivně zapojili do oboru marketingové komunikace. Nabízí nové možnosti spolupráce mezi zadavateli reklamy a školami prostřednictvím nových kreativních nápadů studentů. Soutěž představuje pro studenty jedinečnou příležitost, jak lze navázat spolupráci s významnými zadavateli reklamy a získat nové možnosti pro uplatnění v oboru. V letošním školním roce se do celorepublikového kola probojovalo 10 studentů Střední školy vizuální tvorby. Cenu sympatie POPAI získala naše studentka Monika Bartůšková.

  Více zde...

  28.4.2016 - POPAI workshop - Zlín

  13.11.2015 - soutěž "Piškvorky" - H.K.

  listopad 2015 - soutěž o "Logo města Rýmařov"

  11.9.2015 - Fotosoutěž "Poznej svět, poznáš sebe"