Úvodní strana

Hlavní navigační menu

Úvodní strana
STŘEDNÍ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

MISTROVSKÁ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

KONTAKTNÍ INFORMACE

Hlavní navigační menu

ODKAZYStřední školy

TOPlist


QR
Výstavy a soutěže navštívené ve školním roce 2017/2018

"Projektový den" - Freising, Německo (7.6.2018)

Výstava závěrečných prací studentů "Staatliche Fachschule für Blumenkunst Weihenstephan" - pro žáky a učitele Střední školy vizuální tvorby tuto inspirativní výstavu navštívili a nafotili zřizovatelé školy manželé Jindrovi.


"Veletrh Věda Výzkum Inovace" - Brno (17.5.2018)

Pro přehled o novinkách jsme navštívili Veletrh Věda Výzkum Inovace. Tento veletrh poskytuje univerzitám, výzkumným organizacím a inovativním firmám, vědcům a studentům platformu pro propojení vědecko-výzkumné sféry s podnikatelskou praxí a zároveň napomáhá k rozvoji komunikace a projektové spolupráce mezi akademickou a podnikatelskou sférou.

- OBOROVÁ TÉMATA 2018 - Vesmírný program, Energetika, E-mobilita a dopravní systémy budoucnosti, Pokročilé technologie, Robotika, 3D tisk, Digitální ekonomika, Smart City, Smart home - home automation, Biotechnologie, Virtuální realita, Start-upy, Sdílená ekonomika, Lidské zdroje, Financování VaVaI.
"Konference design & marketing" - Zlín (9.5.2018)

Na konferenci se za školu vzdělávali učitelé odborných předmětů MgA. Ludmila Pacalajová, Mgr. Pavla Myslíková a Bc. Lenka Hloušková.

Konference design & marketing se letos konla již po čtvrté v řadě jako jeden z hlavních bodů programu Zlin Design Weeku. Městské divadlo ve Zlíně bylo 9. května plné inspirativních řečníků, odborníků na design a marketing. Například: designérka Lucie Koldová, marketingový ředitel společnosti Tchibo Steffen Saemann, talentovaný Jaroslav Beck, který se v LA věnuje sound designu, grafický designér Mehdi Saeedi, nebo Ondřej Krátký se start-upem Liftago. Do Zlína se podívala i Ola Mirecka, designérka, která pracuje v Dánsku pro LEGO, nebo strategy director z Ogilvy Stefan Siedentopf. Posledním řečníkem byl Michal Pastier, kreativní ředitel reklamní agentury ZARAGUZA, talentovaný slovenský marketér se spoustou ocenění.

Veletrh IPM ESSEN - Německo (24.1.2018)

Veletrh se konal od 23. ledna do 26. ledna byl opět jedním z nejpřínosnějších míst pro mezinárodní "zelené odvětví". Na veletrhu společnosti Messe Essen uvedlo 1564 vystavovatelů ze 45 zemí své nové produkty, silné prodejní koncepty a inovativní technologie do světa odborníků. Pro naše žáky zde každoročně získáváme přehled o nových trendech ve floristice a designu. V neposlední řadě nás zde zaujaly také nově vyšlechtěné varianty květin.

Výstava "PANELAND" - Moravská galerie, Brno (20.1.2018)

Výstavní projekt nahlíží na téma výstavby panelových sídlišť v 70. a 80. letech jako neopakovatelný urbanistický, architektonický či designerský experiment. Výstava je součástí oslav připomenutí významných výročí roku 2018 spojených s naší státností (1918, 1968, 1993)Veletrh "FOR DECOR & HOME" - Praha (20.1.2018)

Zřizovalelé školy, manželé Jindrovi, navštívili veletrh dekorací a dárků na Výstavišti EXPO v Praze Letňanech. Byly zde uvedeny nové trendy ve světě jarních dekorací, dárkového zboží, co bude trendy na sv. Valentýna, Mezinárodní den žen či Den matek.Exkurze Wroclaw - Polsko (17.11.2017)

Exkurze učitelů do Wroclawi na tržiště Dolnoslaskie Centrum Hurtu Rolno-Spozywcego a do historického centra města. Exkurze byla spojena s nákupem vánočních floristických přízdob."Nervous Trees" Krištof Kintera - Praha (4.11.2017)

Galerie Rudolfinum připravila rozsáhlý projekt Krištofa Kintery, který shrnuje posledních pět let autorovy tvůrčí práce a představuje na dvě desítky soch, instalací a interaktivních objektů. Učitelka odborných předmětů MgA. Ludmila Pacalajová na této výstavě načerpala novou inspiraci.Biennale di Venezia - Benátky, Itálie (28.-30.9.2017)

Exkurze se účastnily učitelky odborných předmětů Mgr.Pavla Myslíková, Mgr.Lucia Bulířová, Ph.D. a MgA Ludmila Pacalajová. Benátské bienále je prestižní mezioborová přehlídka současného výtvarného umění pořádaná v každém lichém roce v italských Benátkách. Od svých počátků sahajících do konce 19. století představovalo světu výhradně výtvarné umění, nejznámějších malířů, grafiků, sochařů a přirozeně jejich tvorbu. Výstava výtvarného umění se konala a dodnes koná každé dva roky. Později vznikaly přidružené expozice filmu (Benátský filmový festival), architektury (Bienále architektury), divadla a hudby, které se konají každoročně. Posledním doplňkem je Mezinárodní výstava současného tance, která byla do schématu Bienále zakomponována v roce 1999.

Bienále je významnou kulturní událostí. Je otázkou prestiže, zajímavě a důstojně reprezentovat zemi, její zvláštnosti, tak významné individuality. V některých zemích, např. v Anglii, přebírá zodpovědnost dokonce parlament. Současná podoba Biennale di Venezia zastřešuje 30 stálých národních pavilonů, které jsou zakomponovány do parku Giardini. Země, které nedisponují stálým pavilonem se prezentují v sezónních pavilonech, které jsou situovány v lokalitě Arsenalu.

Výstavy a soutěže navštívené ve školním roce 2016/2017KovoZOO - Staré Město (28.8.2017)

Exkurze učitelů inspirace jak udělat z "ničeho" "něco".
Výstava "František Skála", Valdštejnský palác - Praha (23.8.2017)
Museum Swarovski Kristallwelten - Wattens, Rakousko (23.7.2017)

Umělecké instalace POP ART pro inspiraci žáků a učitelů nafotila Ing.H.Podubníčková.
Výstava závěrečných prací mistrovských zkoušek Acdemy of Flowerdesign, - Innsbruck a Zürich, Rakousko (22.7.2017)

Zdroj nových nápadů pro žáky a učitele.
Návštěva závěrečných mistrovských zkoušek ve Freisingu - Německo (14.7.2017)
Mezinárodní veletrh výtvarného umění (Interntional Fair of Fine Art) - Praha (9.-11.6.2017)
Exkurze Berlín (5.5.2017)

Příprava na školní výlet.
Autosalon - Bratislava (30.4.2017)
AMPER výstava - Brno (22.3.2017)
Veletrh IPM ESSEN - Německo (25.1.2017)

IPM ESSEN - největší světový veletrh zahradnictví. Najdete zde vše od rostlin, nových technologií pěstování až po floristiku a zahradní architekturu. Na žádném jiném zahradnickém veletrhu nenajde obchodní veřejnost takový ucelený přehled trhu o nových různorodých produktech a službách. Veletrh se konal od 24.do 27.ledna 2017. Zúčastnilo se 1577 vystavovatelů ze 45. zemí a veletrh shlédlo 57000 odborných návštěvníků. Pro naše žáky zde každoročně získáváme přehled o nových trendech ve floristice a designu.


Vánoční výstava Mistrovské školy - Freising, Německo (2.-4.12.2016)


Mezinárodní strojírenský veletrh - Brno (4.10.2016)Rosa Pragensis - Praha (8.9.2016)

Ing.Radka Jedličková a Ing.Milan Jedlička se účastnili jako členové odborné poroty.Výstavy a soutěže navštívené ve školním roce 2015/2016Mistrovské zkoušky - Straubing, Německo - (23.-25.7.2016)

Paní Ing.Helena Podubníčková navštívila Výstavu závěrečných prací Mistrovských floristických škol nazvanou "ZERO - NEUANFANG MIT BLUMEN". Pokud hledáte inspiraci nejen pro floristiku ale také pro branding design určitě si prohlédněte fotografie!


Technické muzeum Sinsheim + Speyer, Německo - (24.7.2016)

Návštěva technického muzea s designem nesouvisí jen zdánlivě. Zde je zachycen veškerý vývoj užitého designu v historii.
Mladý tvorca 2016 Nitra, Slovensko - (27.4.2016)


Pro získání přehledu o novinkách ve výuce a nových oborech zřizovatel školy navštívil mezinárodní výstavu středních odborných škol.
Europa Cup 2016: Ciao Genoa! - (7.-9.4.2016)


Pro studenty jsme získali fotografie z Evropského floristického mistrovství konaného v Janově v Itálii. Zde je malá ukázka.


Veletrh DIDACTA Kolín nad Rýnem, Německo - (16.-18.2.2016)


pro novinky ve výuce zřizovatel školy navštívil mezinárodní výstavu didaktických pomůcek, metodických postupů ve výuce pro žáky různého stáří, všech oborů.
IPM Essen, Německo - (27.1.2016)


Pro studenty Střední školy vizuální tvorby a studenty Mistrovské školy jsme v lednu 2016 navštívili mezinárodní veletrh IPM v německém městě Essen. IPM je přední světový profesní veletrh v oblasti floristiky, rostlin, technologií a prodeje. (1.500 vystavovatelů z celého světa, více než 60.000 návštěvníků.) Předvádějí se zde nové floristické trendy pro celý nastávající rok. Mistr florista Gregor Lersch zde letos představil své studenty - Mistry floristy z celého světa.
VISCOM, Paříž - (28.9.-2.10.2015)


Studenti prvního, druhého a třetího ročníku (45 studentů) Střední školy vizuální tvorby navštívili odborný mezinárodní grafický designový veletrh VISCOM. U příležitosti návštěvy Příže si prohlédli zdejší věhlasné památky. Všechny tyto akce mají pro studenty mimořádný význam jak při odborné výuce, tak také do budoucí praxe. Studenti se naučí jak a kde shánět informace o nejnovějších světových trendech v oboru.

Autosalon, Frankfurt nad Mohanem, Německo - (19.-21.9. 2015)

Sledování trendů v autoprůmyslu = sledování trendů v celém odvětví designu a marektingu pro nastávající rok. Proto je důležité nevynechat ani tyto "zdánlivě" oborově nesouvisející akce. Pro umělecký obor branding design vyučovaný na naší Střední škole vizuální tvorby zde manželé Jindrovi načerpají ty nejnovější trendy a směry ve vývoji designu a propagace.
Fleurop-Interflora World Cup, Berlín, - (11.-13.6.2015)


Pro studenty floristického a branding designu jsme navštívili světovou floristickou soutěž Fleurop-Interflora v Berlíně.

Mistrovské floristické zkoušky, Innsbruck, Rakousko - (červenec 2015)


Ředitel Střední školy vizuální tvorby pan Ing.Milan Jedlička navštívil Výstavu závěrečných prací Mistrovských floristických škol z Rakouska a Švýcarska. Pokud hledáte inspiraci nejen pro floristiku ale také pro branding design určitě si prohlédněte fotografie!